Dedektif Oyunu Nasil Oynanır? – A BLOG
17 Temmuz 2019 ,Çarşamba
Anasayfa / Eğlence / Dedektif Oyunu Nasil Oynanır?

Dedektif Oyunu Nasil Oynanır?

Bu yazımızda Dedektif oyununun kuralları, açıklaması vb. hakkında açıklamalarda bulunacağım.  Bu tip oyunlar çocukların planlama, organizasyon, ayırt etme, hızlı düşünme, önceden tahminde bulunma, refleks gibi yetilerini kazanmalarını sağlar. Ayrıca tablet ve cep telefonu bağımlılığından uzaklaştıracağı da bilinmektedir.

Ayrıca yazımın sonunda videolu anlatımım da mevcuttur.

Dedektif oyununda bulunan kartlar arka tarafları görülecek şekilde üst üste dizilir. Daha sonra 9 parçadan oluşan 15×21 cm uzunluğundaki basılmış şekiller 63×45 cm oluşturacak şekilde ortaya yerleştirilir. Zil de herkesin ulaşabileceği şekilde mukavva zeminde zil resmi bulunan kısma yerleştirilir.Sırasıyla en üst karttan başlanarak kart çevrilir. Oyun kartındaki şekil görüldükten sonra zeminde bulunan kağıtlarda şekli ilk bulan zile basar.

Kart, oyunu kazanan kişide kalır. Bazı kartlarda 3 lü, 2 li şekiller vardır.Bu kartlardaki şekillerin tamamı bulunduktan sonra oyuncu zile basar. Kartta 3 şekil varsa 3 puan, 2 şekil varsa 2 puan, 1 şekil varsa 1 puan kazanılır. Oyunun sonunda herkes elindeki kartların puanını toplar. En yüksek puana sahip oyuncu oyunu kazanır.

Hakkında admin

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR

Veri Giriş ve Bilgi İşlem Hizmetleri Sınava Hazırlık Soruları

VERİ VE BİLGİ SİSTEMLERİ KONU BAŞLIĞI SORULARI 5 Martta yapılmaya başlanacak olan ana hizmet kolları …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.